ŠEST KRÁLŮ

Obraz "Šest králů" byl zhotoven na zakázku. Jediné omezení, které jsem od zadavatele dostal byl rozměr - 200 x 65 cm. Vše ostatní ponechal jen a pouze na mě. Pamatuji si, že když jsem mu navrhl, že mu odešlu alespoň návrh, jakýsi "nástřel", jen řekl: "Nechci nic vidět, chci se nechat překvapit. Vím, že to bude to co si představuji a budu spokojen.
Obraz "Šest králů" (Six Kings) má své místo v jednom velmi pěkném a zajímavém baru v Severních Čechách. Společně s ním zde můžete vidět i můj další obraz - Led Zeppelin (100 x 140 cm).

Ozzy Osbourne (narozený jako John Michael Osbourne, 3. prosince 1948 Aston, Birmingham) je anglický zpěvák známý působením v heavymetalové skupině Black Sabbath, ale i svou sólovou dráhou. Od 80. let 20. století vystupuje sólově a je komerčně ještě úspěšnější, než ve skupině Black Sabbath.
Spolu se svou druhou ženou Sharon každoročně organizuje metalový festival Ozzfest. Má pět dětí – Jessicu (*1972), Louise (*1975), Aimee (*1983), Kelly (*1984) a Jacka (*1985).

„Možná není příliš pozdě se naučit milovat a zapomenout nenávidět.“
Ozzy Osbourne. více...

Elvis Aaron Presley, známý také jako „Král Rock 'n' Rollu“ nebo zkráceně jako „Král (The King)“, byl americký zpěvák a herec. V roce 1945 se Elvis zúčastnil pěvecké soutěže s písní „Old Shep“ a opět je zde nutné popřít legendu tvrdící, že malý zpěvák tuto soutěž vyhrál. Ve skutečnosti skončil pátý a vyhrál druhou cenu – volnou celodenní vstupenku na kolotoče. Po jeho smrti se jeho sídlo Graceland proměnilo v muzeum a stalo se druhým nejnavštěvovanějším domem v USA hned po Bílém domě.

„Nekritizuj, čemu nerozumíš. Nepoznals to, hochu, na vlastní kůži.“
Elvis Presley.

Bob Marley, celým jménem Robert Nesta Marley (6. února 1945, Saint Ann Parish, Jamajka – 11. května 1981, Miami, Florida, USA), byl jamajský zpěvák, skladatel a kytarista, který se stal mezinárodní hudební a kulturní ikonou, který ve svých skladbách mísil převážně reggae, ska a rocksteady. Začal v roce 1963 se skupinou The Wailers. Posléze vytvořil výrazný autorský a vokální styl, který později rezonoval s diváky po celém světě. Wailers vydali některé ze svých prvních reggae nahrávek s producentem Lee "Scratch" Perrym.

„Když se budeš smát, bude se s tebou smát celý svět. Když budeš plakat, budeš plakat sám.“
Bob Marley. více...

John Winston Ono Lennon, MBE, rodným jménem John Winston Lennon, (9. října 1940 Liverpool – 8. prosince 1980 New York) byl britský zpěvák a hudební skladatel, člen hudební skupiny The Beatles. Prosadil se také jako malíř, herec, spisovatel a politický aktivista. Významným způsobem ovlivnil vývoj rockové hudby 20. století.

„Utrhl jsem květinu a zvadla mi. Chytil jsem motýla a umřel mi v dlaních. Pochopil jsem, že krásných věcí se lze dotýkat jen srdcem.“
John Lennon. více...

 

Lemmy Kilmister (narozen jako Ian Fraser Kilmister 24. prosince 1945, Stoke-on-Trent – 28. prosince 2015, Los Angeles, USA, také známý jako Ian Willis, Lemmy Kilmister a Lemmy von Motörhead), byl britský zpěvák a baskytarista, nejvíc známý jako zakladatel metalové skupiny Motörhead. Jeho zjev a vystupování, mateřské znamení na tváři, pejzy s knírem a drsný hlas z něj okamžitě udělaly kultovní osobnost, známou i mimo svět rockové a metalové muziky. Lemmy byl také považovaný za jednoho z největších metalových muzikantů vůbec.

"Zdá se, že náš statečný nový svět se stává méně tolerantním, duchovním a vzdělaným, než byl, když jsem byl mladý.“
Lemmy Kilmistervíce...

Freddie Mercury, rodným jménem Farrokh Bulsara (5. září 1946 Stone Town, Zanzibar – 24. listopadu 1991 Kensington) byl britský zpěvák a skladatel, člen rockové skupiny Queen. Je považován za jednoho z nejvýznamnějších zpěváků v historii, proslulý zpěvem a také svým charismatem a extravagancí během koncertů. Byl člověkem, který prohlásil, že "Žít do sedmdesáti by byla nuda".
V roce 1991 podlehl bronchopneumonii, spojené s komplikací onemocnění AIDS.

„Jsem jenom stará děvka, která se každé ráno probudí, podrbe se na hlavě a přemýšlí o tom, s kým se dneska vyspí.“
Freddie Mercury. více...